Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Newsy, Zajawki

Całkowity zakaz palenia już pod koniec 2010!?

Dodane przez Styczeń 15, 2010 – 02:06Komentarzy: 2

Całkowity zakaz palenia już pod koniec 2010!Posłowie z Sejmowej Podkomisji Zdrowia Publicznego pracują nad wprowadzeniem w Polsce prawa o całkowitym zakazie palenia w miejscach publicznych. Według najnowszej wersji projektu tzw. ustawy antynikotynowej, w barach, kawiarniach, klubach i restauracjach ma obowiązywać całkowity zakaz palenia. Papierosa będzie można ewentualnie zapalić tylko poza lokalem (to ogromna zmiana, bo wcześniejsza wersja projektu zakładała, że w lokalach będzie można palić w utworzonych do tego celu palarniach). Za złamanie zakazu będzie grozić wysoka grzywna (właściciel lokalu może zapłacić nawet 20 tys. zł kary, a palacz – 100 zł). Nowy zapis ma bardzo duże szanse wejść w życie już pod koniec tego roku. Tak restrykcyjne prawo obowiązuje już w kilku krajach europejskich – na Litwie, w Irlandii, Islandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.


Komentarzy: 2 »

  • Pompon pisze:

    Zgadza się, jedynie tylko, że np. w Irlandii (nie wiem jak w pozostałych krajach) dopuszczono do palenia w wyznaczonych do tego celu palarniach, co sprawdza się znakomicie, niepalącym dym nie przeszkadza, a palacze maja komfortowe miejsa do palenia… komfortowe, bo będąc w Irlandii nie spotkałem się z miejscem, które reprezentowałoby sobą klub z małą klitka do palenia papierosów, wręcz przeciwnie, zwykle były to odrębne sale ze stolikami z tym, że tam wolno było palić.

  • Paluch pisze:

    O, a ja myslałem że w Irlandii tak jak w Londku, jest całkowity zakaz w obrębie lokalu i tylko na zewnątrz można zajarać.

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


3 × = dwanaście