Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Newsy

Znamy już polskiego finalistę X edycji Havana Club Cocktail Grand Prix!

Dodane przez Luty 12, 2014 – 21:14Brak komentarzy

W piątek, 7 lutego, poznaliśmy 10 najlepszych polskich barmanów, którzy stanęli do boju w  X edycji konkursu barmańskiego Havana Club Cocktail Grand Prix.  Bilet na Kubę oraz tytuł zwycięzcy trafił w ręce Arka Stefaniaka reprezentującego warszawski cocktail bar Pies Czy Suka. Będzie on walczył w polskich barwach podczas międzynarodowego finału tego prestiżowego konkursu.

Final Havana Club Cocktail Grand Prix (1)

Zawodnicy mieli zmierzyć się z legendarnymi kubańskimi klasykami takimi jak Daiquiri czy Mojito i zaproponować własną kompozycję bazując na rumie Havana Club. Kompozycję, która miałaby szansę przejść do legendy i na stałe zawitać do koktajlowych menu na całym świecie.

„Proces eliminacji do finału konkursu przebiegał kilku etapowo. Otrzymaliśmy ponad 150 zgłoszeń od barmanów z całej Polski. Ocenialiśmy je nie tylko pod względem samego smaku koktajlu, ale również sposobu prezentacji i kreatywności. Poprzez organizację tego typu wydarzeń chcemy promować zdolnych barmanów, szukać talentów, ale też motywować ich do dalszego rozwoju. Podsumowując – stawiamy na pasjonatów!” – tłumaczy Marcin Rogulski Ambasador marki Havana Club w Polsce.

Dziewięciu szczęśliwych wybrańców spotkało się 7 lutego w warszawskich Koszykach, gdzie oprócz koktajlu dołączonego do zgłoszenia, musiało przed Jury zaprezentować zupełnie nową kompozycję opartą o dostępne na konkursowym „targu” produkty. Skład Jury był różnorodny, zasiadła w nim m. in. Meimi Sanchez, globalna ambasadorka rumu Havana Club, Rafał Ciesielski reprezentujący Bar Magazyn, Maciej Starosolski, ambasador wódek w Pernod Ricard Polska oraz Marek Zalewski On Trade Marketing Manager w Pernod Ricard Polska.

„Całe zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Koktajle zaprezentowane w pierwszej rundzie były bardzo ciekawe, ale to co zobaczyliśmy w II, „kreatywnej” rundzie, zaskoczyło nas wszystkich. W ciągu 15 minut prawie wszystkim zawodnikom udało się stworzyć kreacje, które w dużej części przebiły te przemyślane, które dały im drogę do finału konkursu. Prezentacje finałowej trójki to barmański crème de la crème” – powiedział członek Jury konkursu, Rafał Ciesielski, Barmagazyn.pl

„Havana Club Grand Prix był wspaniałym barmańskim wydarzeniem. To konkurs, który stał na najwyższym i najbardziej wyrównanym poziomie w jakim przyszło mi brać udział. To wspaniała szansa podpatrzenia co robią najlepsi barmani w Polsce i uzyskania najważniejszej rzeczy w tym zawodzie – doświadczenia oraz szansa na wspaniałą zabawę. Zwycięstwo w Havana Grand Prix to początek wspaniałej przygody i kolejnego wyzwania, które czeka na kubańskiej ziemi ” – mówi Arek Stefaniak zwycięzca konkursu.

W finale znaleźli się Patryk Kowalski, Mateusz Szuchnik i Arek Stefaniak, którzy w barze Pernod Ricard Polska serwowali swoje nowo wykreowane koktajle z II etapu konkursu. Tym razem na wybór najlepszego z nich miała wpływ również publiczność. Zwycięzca polskiego etapu Havana Club Cocktail Grand Prix w czerwcu uda się na Kubę, żeby tym razem już na poziomie międzynarodowym walczyć o miano twórcy nowej, koktajlowej legendy.

KONKURSOWY KOKTAJL ARKA STEFANIAKA

Cocquita

Opracowano na podstawie materiału prasowego organizatora.

 

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


cztery × = 8