Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Dzieje się!, Newsy

Zakończył się Wielki Finał MONIN CUP 2012 Polska.

Dodane przez Październik 28, 2012 – 23:11Brak komentarzy

W finale konkursu, który odbył się 22 października w Warszawskim klubie Capitol, wystartowało 25 barmanów z całej Polski wyłonionych podczas eliminacji. Barmani zmierzyli się ze sobą w dwóch kategoriach: bezalkoholowy „long drink” oraz „short drink” zawierający alkohol.

Finał konkursu obserwowali zaproszeni goście i miłośnicy marki Monin. Każdy przyrządzony koktajl, otrzymywał od komisji degustacyjnej  punkty za smak, aromat, wygląd i ogólne wrażenie. W loży sędziowskiej zasiedli specjalnie zaproszeni goście. Barmani byli również oceniani od strony technicznej przez ekspertów ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

Zwycięzcą MONIN CUP 2012 został Arkadiusz Stefaniak, reprezentujący warszawski cocktail bar „Pies Czy Suka”. Jego kompozycje to cocktail z syropem estragonowym, który doskonale połączył się z nutami ziołowymi Ginu oraz Aperolu. Druga receptura to bezalkoholowy mariaż smaków orzeźwiających i gaszących pragnienie, w którym owoc passiflory łączy się z ziołową świeżością syropu bazyliowego. Kolejne miejsca na podium zajęli – Jakub Omyła reprezentujący „Hotel w Wiśle” oraz Mateusz Szuchnik, również reprezentujący cocktail bar „Pies Czy Suka”.

Zwycięzca zawodów – Arkadiusz Stefaniak, będzie reprezentował nasz kraj w światowym finale Ultimate Monin Cup we Francji, który odbędzie się w grudniu 2012 roku w Paryżu.

Po konkursie wszyscy goście zostali zaproszeni na tort z okazji 100-lecia marki Monin oraz after party.

Opracowano na podstawie informacji prasowej organizatora.

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


× 9 = trzydzieści sześć