Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Cocktails

Granita porzeczkowo-grapefruitowa.

Dodane przez Styczeń 12, 2010 – 20:13Brak komentarzy

 

Granita przeczkowo-grapefruitowaGranita to tradycyjny deser sycylijski mający postać na wpół zamrożonej substancji przypominającej konsystencją lody lub sorbet, tradycyjnie robiony z wody, cukru i aromatów smakowych. Przepis poniżej, to inspirowany sycylijskim specjałem, łatwy do przygotowania, lekko alkoholowy, mrożony koktajl-deser na bazie tanich i łatwo dostępnych obecnie cytrusów.

Granita porzeczkowo-grapefruitowa.

(porcja – ok.900ml)

  • 500ml świeżo wyciśniętego soku z grapefruita
  • 150ml świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy
  • 100ml syropu miodowego (2:1 objętości płynnego miodu i wody)
  • 75ml likieru z czarnej porzeczki (np. Crème de Cassis)

Wyciśnięte soki, syrop i likier wlej do dzbanka lub miski i dobrze wymieszaj. Całość przelej do odpornego na zamrażanie naczynia, i umieść na ok. 6 godzin w zamrażalce. Następnie całość rozdrobnij widelcem i podawaj w małych kieliszkach (z łyżeczką) z dodatkiem odrobiny pozostałego likieru lub konfiturą z czarnej porzeczki.

PZ, RC

(zdjęcia: Anita Ciesielska)

Granita, wyciskanie sokuGranita, łączenie składników

Granita, przelewanie do formyGranita, nakładanie

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


trzy × = 9