Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Zoom

Przegląd blended whisky na Milerpije.pl

Dodane przez Kwiecień 11, 2012 – 20:09Brak komentarzy

Światem alkoholi rządzi wizerunek. Nie wierzysz? Szybki quiz!

1. Który alkohol jest lepszy?

Lech czy Żubr?

Finlandia czy BOLS?

Gordon’s czy Bombay?

Hennessy czy Courvoisier?

Ballantine’s czy Passport?

2. A  teraz uwaga! Czy odróżnisz te alkohole w „blind” teście?

Odkryłem niedawno, że umiałbym uporządkować najpopularniejsze marki whisky mieszanych w kolejności od najgorszej do najlepszej, ale nie potrafię przypomnieć sobie ich smaku. Piłem prawie każdą z nich, ale na imprezach i w barach nie skupiam się na smaku tylko na ludziach. Nigdy nie porównywałem tych alkoholi, ale w mojej głowie zakodowane są różne opinie na ich temat. Ponieważ ludzki umysł słynie z irracjonalnego myślenia, (nie)zaskakująco opinie te są naprawdę niewiele warte.

Postanowiłem zmierzyć się z tym problemem i napić się 10 blendów popularnych na polskim rynku. Oto pozycje, które wybrałem:

1. Scottish Leader – 12.04.2012
2. Bell’s – 13 w piątek!
3. Old Smuggler – 16.04.2012
4. Passport – 18.04.2012
5. Golden Loch – 19.04.2012
6. Grant’s – 23.04.2012
7. J&B – 25.04.2012
8. Johnnie Walker Red Label – 26.04.2012
9. Famous Grouse – 27.04.2012
10. Ballantine’s – 30.04.2012

Piszę to do Was dzisiaj na łamach BarMagazynu ponieważ chciałbym zainteresować tym niewielkim projektem także Was – Barmanów. Codziennie rozlewacie hektolitry whisky i byłoby wspaniale, gdyby Wasze opinie na jej temat były oparte na faktach. Spotkałem już wielu barmanów z wielką wiedzą o alkoholach, ale spotkałem też wielu, którzy klepią w kółko formułki zasłyszane od przedstawicieli handlowych. Chcę z tym walczyć, dlatego zachęcam Was do śledzenia moich przygód z blendami w tym miesiącu!

Do zobaczenia!

Tomek Miler

www.Milerpije.pl

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


3 × = trzy