Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Dzieje się!, Newsy

BOLS Around The World – VI edycja.

Dodane przez Styczeń 24, 2012 – 22:42Komentarzy: 32

To już VI edycja konkursu BOLS Around The World. Do udziału zaproszeni są wszyscy barmani, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności podczas trzech etapów wstępnych oraz wielkiego finału, który odbędzie się w Amsterdamie. Nagrodą główną jest ośmiodniowa wycieczka po najlepszych barach świata, w czterech, wybranych przez zwycięzcę miastach. Do wyboru są między innymi: Londyn, Tokio, Sydney, Buenos Aires, Cape Town, Nowy Jork i Los Angeles. Laureat dostanie również nagrodę, w której zawierają się dwa wyjazdy do Amsterdamu na intensywne szkolenia barmańskie i wycieczka na najlepsze imprezy branżowe ma świecie. Jedenastu finalistów regionalnych dostanie nagrody „Złotych Ambasadorów BOLS”, a w ich ramach: wycieczkę na szkolenie barmańskie do Amsterdamu i kontrakt na reprezentowanie marki BOLS w swoich krajach.

Trzydniowy finał odbędzie się w maju 2012 roku. W trzecim dniu imprezy finałowej barmanów oceni pięcioosobowe jury, w którego skład wejdą autorytety barmańskiego świata: Hidetsugu Ueno, Jeff „Beach Bum” Berry, Helmut Adam, Jared Brown i Anastatia Miller.

Jedno miejsce w finałach zarezerwowane będzie dla uczestnika programu „Young Talent Programme”, skierowanego do barmanów w wieku maksymalnie 23 lat i doświadczeniem zawodowym poniżej roku. BOLS Bartending Academy będzie przygotowywać uczestników tego programu przez cały okres trwania konkursu.

Więcej w oficjalnej informacji prasowej CEDC i na stronie konkursu – http://www.bols.com/splash.php?u=/bols-around-the-world-competition/

Opracowano na podstawie informacji prasowej organizatora.

Komentarzy: 32 »

 • philm pisze:

  Z ciekawości zajrzałem do regulaminów na stronie bolsa…
  wszystkie wersje językowe (eng, de, esp, jap, rus, ita, fr) wymagają przepisu z co najmniej 15ml likieru i/lub 30ml genever…
  poza polską wersją, która o genever nie wspomina…no i poza polską informacją prasową, która zamiast genever podaje wódkę ;)

  Może byście panowie z Bolsa uzupełnili luki w ofercie na polski rynek, a nie zmieniali dla Polaków regulamin konkursu? ;)

 • Łukasz W pisze:

  @philim true story, wlasnie usiluje sciagac sobie takowa flaszkę do Polski :D

  • philm pisze:

   jak już ściągniesz, daj znać skąd i czy urząd celny czegoś ci nie dołożył do ceny :)
   tak przy okazji, widziałem w polskich sklepach jenever de kuypera.

 • Łukasz W pisze:

  chce coby mi ktos przywiozl ;) mam podrozujacych ziomkow :]

 • Łukasz W pisze:

  swoją drogą kto odpowiada za regulamin w Polsce i do kogo kierować pytania???

 • Rafal C. pisze:

  Hej Łukasz, mam kontakt do osoby związanej z organizacją konkursu w Polsce. O co mam zapytac? Tylko o genevera?

 • Łukasz W pisze:

  Rafał – jak możesz – czy można użyć czy Polska ze wzgledu ze go nie ma to to zeby bylo fair to wszyscy woda+likier.

  @Philim jest specjalna kategoria dla nie-prosów ale oni niestety muszą być do któregoś roku życia. chyba 23 lata to max?

  • philm pisze:

   jeśli dobrze pamiętam, to kryterium był tylko wiek :) i nie, nie mieszczę się w limitach wiekowych dla juniorów ;)

 • Rafal C. pisze:

  „Dlatego ze trochę cieżko umieścić w oficjalnym regulaminie produkt który nie znajduje się w oficjalnej dystrybucji? Niestety podobno Polski rynek alkoholowy nie jest gotowy na takie produkty…”
  - trudno się nie zgodzic.

  • philm pisze:

   toteż i nie chodziło mi o regulaminy, a dostępność różnych produktów na polskim rynku :)
   wiem, że wprowadzanie asortymentu który kupi kilku barmanów i zapaleńców mija się dla firm z celem. tym niemniej, żal tyłek ściska, jak się widzi na półkach 100 szkockich i 200 wódek, a jak by się chciało znaleźć jakieś tajemnicze chartreuse, curacao, bittersy, rye itp to namęczyć się trzeba.

 • Łukasz W pisze:

  dzieki

 • BarHotty pisze:

  @Rafal C – co za bullshit! rynek nie jest gotowy na takie produkty?? to kiedy będzie? za 50 lat! takie podejście to jeden z determinantów obecnego stanu rzeczy w tym kraju!

 • Rafal C. pisze:

  To był cytat z maila od osoby związanej z konkursem i marką. Z biznesowego punktu widzenia, trudno się z tym nie zgodzić. A przy takich dużych kompaniach na sentymenty bym nie liczył.

 • BarHotty pisze:

  to był zarzut do osoby, którą cytowałeś. na genevera nie gotowi, na world class też nie… co komu szkodzi wrzucić tych kilka produktów do dystrybucji? kupią i tak zainteresowani.

 • Mateusz Z. pisze:

  Muszę wystąpić jako advocatum diaboli pomimo tego że serce podpowiada zupełnie inaczej – dlaczego Lucas Bols Amsterdam dysponuje w Polsce tak okrojonym portfolio pomimo swoich najszczerszych chęci dołożenia palca, a nawet całej ręki do rozwoju sceny koktajlowej w Polsce? Tylko i wyłącznie z tego powodu że wprowadzenie produktu na polski rynek dla kilku zapaleńców brzmi dobrze tylko i wyłącznie kiedy nie widzi się drugiej strony medalu, czyli kosztów wprowadzenia rynek produktu, jego marketingu (bo to nie tylko fizycznie wydane pieniądze na reklamę ale także koszt pracy ludzi zaangażowanych w pracę przy produkcie), wprowadzenia do hurtowni (oni tego nie robią przecież za darmo wbrew pozorom – wprowadzenie każdego produktu to wydane pieniądze za to że może on być dostępny!), zbudowanie stocku, czyli zapasów… I wtedy te kilka butelek kupionych przez zapaleńców niestety traci całkowicie swoją siłę przebicia.

  Powtórzę jeszcze raz! Sam chciałbym żeby były w Polsce dostępne wszystkie smaki likierów i Genever a nawet Corenwyn (leżakowany w dębowych beczkach Genever) ale niestety nie przekonam nikogo do filantropii. Próbowałem, poległem.

  Pozdrawiam!
  m.

 • Mateusz Z. pisze:

  A jeśli chodzi o kategorię nie-prosów jak zostało to ujęte to takowa nie istnieje i nigdy nie istniała – mamy eliminacje narodowe, nie musisz też udowadniać że gdziekolwiek pracujesz!

  Pozdrawiam!
  m.

 • Ana pisze:

  No cóż…życie :/ Zostaje nam wódka i likiery…

 • Mateusz Z. pisze:

  Ana i eliminacje narodowe przecież! Jeśli spojrzysz na oficjalną stronę konkursu zauważysz że tylko i wyłącznie (!!!) Polska i Argentyna dostały możliwość przeprowadzenia eliminacji narodowych w tym roku, co oznacza że pomimo okrojonego portfolio likierów (jogurcie przybądź!) i braku Genever na naszym rynku jako społeczność barmanów jesteśmy bardzo ważni dla Amsterdamu! To znaczy też że na pewno jeden z nas będzie reprezentował nas wszystkich w finale konkursu – chyba nieźle, prawda?

 • Mateusz Z. pisze:

  jeszcze tylko taka jedna mała podpowiedź – pamiętajcie proszę że regulamin konkursu nie mówi nic o użyciu innej bazy alkoholowej niż wódka. Jeśli podstawą jest wódka, to przecież oczywiste kto jest organizatorem konkursu i jaka wódka to musi być, ale nie ma słowa o innych bazach alkoholowych…

 • raf123411 pisze:

  Witam, myślicie ze baza musi być czysty bols czy może być np.cranberry ?

 • Ana pisze:

  Z tego co pisze wyżej Mateusz wynika, że może być smakowa, byle był to Bols.

 • Mateusz Z. pisze:

  jeszcze raz Kochani! Jeśli chcecie stworzyć koktajl na bazie wódki, tak musi to być wódka Bols, jeśli chcecie stworzyć koktajl na bazie na przykład rumu, musi zawierać minimum 15 ml. dowolnego likieru Bols. Premiowane będą receptury odwołujące się do klasyki i proste. Okejo?

 • Łukasz W pisze:

  a podobno wprowadzili czytanie ze zrozumieniem na maturze…

 • Rafal C. pisze:

  No i wszystko jasne. Dzięki Mateusz!
  @Łukasz – ja zdawałem jeszcze tą starą ;)

 • Łukasz W pisze:

  @Rafal – bo Ty jesteś stary :P

 • Rafal C. pisze:

  Chyba Ty…:)

 • Mateusz Z. pisze:

  wzięliby się w końcu do roboty i zarejestrowali receptury! ;)

 • Tomasz pisze:

  nie wie ktoś czy organizatorzy nie mają nic przeciwko używaniu infuzowanych wódek? bo nie ma nic o tym w regulaminie

 • Mateusz Z. pisze:

  Nie Tomku! Wręcz przeciwnie – doceniamy takie działania!

 • Mateusz Z. pisze:

  Pamiętajcie proszę że wszystko co nie jest zakazane jest dozwolone :)

 • Hagen pisze:

  czemu nie ma wyników z regionów 8 i 11? Nikt się nie zgłosił, czy tylko jest błąd na stronie? Dobrze że mieliśmy mały region, ale uczestników jednak nie brakowało… Najlepiej to mieli chyba w grupie 5 – 18 kandydatów/10 miejsc :]

  ma ktoś pożyczyć butelkę Genevera? :)

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


1 + trzy =