Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Dzieje się!, Newsy

IV edycja Battle For Flair na Bar Symposium

Dodane przez Wrzesień 1, 2011 – 12:50Brak komentarzy

Na niecałe 2 tygodnie przed rozpoczęciem Bar Symposium Warszawa 2011, mamy przyjemność ogłosić wydarzenia ze sceny klubowej. W tym roku organizator BSW wraz z Battle for Flair  przygotowuje 4 edycję tego nietypowego konkursu w stylu flair. Battle For Flair, to projekt, który zaistniał na przełomie 2010 i 2011 roku. Do tej pory realizowany w undergroundowej atmosferze… Nadszedł czas na zmiany!  I, II, III….. Niebawem IV! Kolejna edycja Battle For Flair już za chwilę i stanowi ona jedną wielką niespodziankę. Nowa lokalizacja, okoliczności, formuła… nowa jakość.
Ogromny zaszczyt spotkał projekt, gdyż jego najbliższa odsłona odbędzie się w ramach unikatowego wydarzenia na skalę Europy Wschodniej – Bar Symposium Warszawa 2011. BSW to dwa dni arcyciekawych wykładów prowadzonych przez światowej sławy miksologów oraz rodzimych wybitnych reprezentantów sceny barowej. Liczne warsztaty, degustacje, wyborna atmosfera, a przede wszystkim pokaźna porcja nowej wiedzy, którą można czerpać przez dokładnie dwa dni. Co najważniejsze BSW popularyzuje pojęcie naszego rzemiosła jako sztuki. Tu się tworzy współczesna historia barmaństwa… Piszmy ją wspólnie!

12 oraz 13 września w Teatrze I Klubie Capitol podczas BSW 2011 odbędzie się zatem IV już edycja Battle For Flair, która będzie obecna również w ciągu dwóch dni. W konkursie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 30 uczestników. Pierwszego dnia będą starali się o to, aby znaleźć się w gronie 10 zawodników, którzy wtorkowego wieczoru staną naprzeciw siebie i zmierzą się w Finale Konkursu Battle For Flair. 5 pojedynków „1 vs 1”, w których będziecie mieli okazję podziwiać dynamiczne kombinacje najlepszych numerów jakie posiadają wojownicy. Wszystko pod największe bangery muzyczne, którymi będzie częstował imprezę fenomenalny Dj. Poprzeczka zawieszona jest wysoko, a zasada jest prosta…. zwycięża najlepszy.
Umiejętności zawodników zostaną poddane ocenie gremium sędziowskiego, w skład którego wejdą 3 osobistości. Współzałożyciel jednej z najlepszych akademii flairu na świecie – Flair Bartending Factory oraz najbardziej utytułowany polski barman flair, który przysparza nam multum powodów do dumy – Tomasz Małek. U jego boku zasiądzie wielki miłośnik sportów ekstremalnych, w tym pasjonat szybujących butelek - Łukasz Klocek (Mono Bar) - już po raz czwarty znajdzie się w loży sędziowskiej konkursu Battle For Flair. Trzecią personą będzie piewca indywidualnego stylu, wielka postać światowej sceny flair… założyciel szkoły Flairmotion Nicolas St. Jean! Wielce utytułowany barman pochodzący z Francji, żyjący w Londynie, który przez lata wypracowywał swoją unikatową filozofię bartendingu. Po konkursie odbędzie się afterparty, które w rytmie flairu rozbuja Dj Spike.
Nie przegapcie Bar Symposium Warszawa! Będzie to równoznaczne z absencją podczas Battle For Flair.
Let The Battle Begin… Fight!

Zapraszamy na stronę internetową Battleforflair.com i fanpage na Facebook’u – www.facebook.com/battleforflair, gdzie znajdziecie wszystkie informacje o konkursie.

Oprócz samego konkursu, do którego eliminacje odbędą się w poniedziałek 12 września, we wtorek będzie okazja do zobaczenia 3 prelekcji zagranicznych gości. Będą nimi:

Nicolas Saint-Jean, De Kuyper A-Team, Francja – „The Saint”, artysta sztuki flair. Czterokrotny światowy mistrz Flair, który ma unikatowy styl z dużym wpływem hip hopu. Jest właścicielem i prowadzi szkołę flair w Londynie oraz warsztaty na całym świecie.

Arno van Eijmeren, De Kuyper A-Team, Holandia – “The Fixer”, członek De Kuyper A-Team, który rozwiązuje wszystkie problemy koktajlowe. Jego misją jest wyniesienie bramaństwa na wyższy poziom. Przeszkolił ponad 3000 barmanów na cały świecie. Jest międzynarodowym ambasadorem marki De Kuyper.

Matthijs Janssen, De Kuyper A-Team, Holandia – „The Brain”, to on ma największą wiedzę o produkcji likierów De Kuyper. Od 35 lat jest master distilerem oraz starszym konsultantem badawczym destylarni De Kuyper.

Program SCENA KLUBOWA

Poniedziałek 12 września 2011

13:00 – 18:00 Eliminacje do konkursu Battle for Flair

Wtorek 13 września 2011

13:00 Matthijs Janssen – 300 years of Craftmanship.

14:00 Arno van Eijmeren – Daisy’s, Punches & Fizzes… an ode to the classics!

15:00 Nicolas Saint-Jean – The Art of Flair.

19:00 Digestif

21:00 Finał Battle for Flair

Zapraszamy na stronę internetową Barsymposium.pl i fanpage na Facebook’u – www.facebook.com/barsymposium, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o BSW.

Opracowano na podstawie informacji prasowej organizatora.

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


+ 4 = dwanaście