Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Newsy

SHAKE IT UP! in London!

Dodane przez Lipiec 28, 2011 – 22:48Komentarzy: 5

Zakończyła się kolejna odsłona konkursu w ramach Projektu Pokolenie organizowanego przez markę Absolut. W rywalizacji pod hasłem SHAKE IT UP!  wzięli udział barmani z całego kraju. Nagrodą dla zwycięskiej czwórki jest możliwość zdobycia doświadczenia na najwyższym światowym poziomie podczas pracy w londyńskich koktajlbarach.

02Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym, jury w składzie Matt Pomeroy (globalny ambasador Absolut Vodka), Eric Fossard (światowej sławy barman) oraz Maciej Starosolski (ambasador Absolut Vodka w Polsce), wybrało 120 najciekawszych kandydatów na podstawie filmów nadesłanych drogą elektroniczną. Każdy z uczestników miał za zadanie nagrać krótki materiał, w którym wykaże się swoimi umiejętnościami barmańskimi oraz udowodni, że potrafi z przygotowywania drinka uczynić widowisko i prawdziwą sztukę.

Wyłonioną grupę zaproszono na warsztaty do czterech miast: Warszawy, Poznania, Sopotu i Krakowa. Na tym etapie oceniano profesjonalizm barmański. Każdy kandydat został poddany Speed & Quality Test, który sprawdza szybkość pracy za barem, a także jakość przyrządzanych w ekspresowym tempie koktajli.

Warsztaty były poświęcone trendom we współczesnym barmaństwie, londyńskiej scenie koktajlowej oraz pracy z wódkami smakowymi. Eric Fossard swój wykład dedykował klasycznym koktajlom na wódce, następnie nawiązał do historii japońskiej sztuki barmańskiej oraz mody na koktajle molekularne przygotowując Dry Ice Vespertini oraz Espresso Jelly. Maciek Starosolski zaprezentował wyjątkowe formy łączenia wódek z oryginalnymi współczesnymi smakami, inspirowanymi Azją, Afryką oraz sztuką kulinarną. Matt Pomeroy z kolei skupił się na pracy z wódkami smakowymi, nadając im nowego znaczenia w tworzeniu koktajli, zaprezentował przy tym innowacyjne formy ich serowania.

Podczas warsztatów jury wyłoniło zwycięzców: Kacpra Partochiuka z klubu Czekolada w Sopocie, Krzysztofa Jędrysika z Baorque’u w Krakowie, Jakuba Słowickiego z Aquarium w Opolu oraz Macieja Szymańskiego pracującego w MSBIS. Cała czwórka poleci do Londynu, europejskiego zagłębia koktajlowego, gdzie pod okiem profesjonalistów będzie zgłębiać tajniki zawodu.

08

Barmaństwo to doskonała zabawa, ale również prawdziwa sztuka. Poprzez konkurs SHAKE IT UP!  chcemy dotrzeć do pasjonatów miksologii i umożliwić im start do prawdziwej międzynarodowej kariery – Michał Jaskulski, Senior Brand Manager Absolut Vodka.

Opracowano na podstawie informacji prasowej organizatora.

Komentarzy: 5 »

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


osiem − 6 =