Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Dzieje się!, Newsy

Warsaw Flair Challenge – 3 i 4 marca 2011

Dodane przez Luty 20, 2011 – 17:32Komentarzy: 5

WFC 20113 i 4  marca 2011 roku w klubie Capitol w Warszawie odbędzie się druga edycja Warsaw Flair Challenge – największego w historii polskiego flair międzynarodowego konkursu barmańskiego.

Warsaw Flair Challenge to międzynarodowy konkurs dla barmanów w stylu flair (widowiskowej sztuce barmańskiej przyrządzania koktajli, przy jednoczesnym wykonywaniu skomplikowanych ewolucji sprzętem barmańskim i butelkami), który już po raz drugi zelektryzuje międzynarodową społeczność flair oraz przyciągnie tłumy publiczności. W dniu finałów tegorocznej edycji WFC oprócz rywalizacji w głównej kategorii zawodów, 5 zawodników, wybranych w drodze wcześniejszych eliminacji, będzie starało się pobić rekord Guinnessa w podbijaniu butelki na przedramieniu. Zadaniem każdego z nich będzie uzyskanie jak największej liczby kolejnych podbitek. Aby rekord został pobity niezbędne będzie wykonanie ponad 31 podbitek z rzędu.

W tegorocznej edycji zawodów, należących do światowej ligi konkursów Grand Slam World Tour, pod patronatem organizacji World Flair Association, wezmą udział zarówno początkujący barmani, jak i Ci ze ścisłej światowej czołówki. Zamysłem organizatorów konkursu jest zaktywizowanie jak największej liczby barmanów i zainteresowanie ich zawodami. W tym celu, w porównaniu z poprzednią edycją, znacznie zwiększono kwotę nagród finansowych. Ich łączna pula wyniesie teraz 12 000 €. Dodatkową zachętą dla trzech najlepszych polskich zawodników będzie nagroda w postaci wyjazdu na trzydniową wycieczkę do muzeum House of BOLS oraz szkolenie w BOLS Bartending Academy.

Riccardo Mastromatteo Włochy„W tym roku staraliśmy się tak podzielić nagrody pieniężne, aby przypadły jak największej liczbie zawodników. W efekcie wszyscy uczestnicy konkursu, którzy zakwalifikują się do finału rozgrywek mogą liczyć na gratyfikację finansową. Przy organizowaniu kolejnej edycji zawodów postanowiliśmy również położyć szczególny nacisk na promocję stylu flair wśród kobiet. Zaowocowało to stworzeniem oddzielnej kategorii „best female”, której zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 1000 €” – mówi Tomasz Małek, pięciokrotny mistrz świata barmanów w stylu flair.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są najlepsi flair’owi barmani w Polsce: Tomek Małek pięciokrotny Mistrz Świata i Marek Posłuszny z Flair Factory, znani szerszej publiczności z I edycji programu „Mam Talent”. Sponsorem nagród jest marka BOLS.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy do konkursu  można znaleźć na stronie internetowej  www.warsawflairchallenge.pl.

Opracowano na podstawie materiałów prasowych organizatorów.

Komentarzy: 5 »

 • olko pisze:

  COOL !!!!!

 • Łukasz W pisze:

  ktos sie dzis wybiera? bo ja chyba nie dam rady dzis z powodu choroby, ale jutro moze sie przejde

 • Rafal C. pisze:

  Niestety nie udało się osobiście :/
  Via Facebook via WFC-official fanpage via Szabolcs Szőke:
  “After the longest day ever (11 hour long qualification round with 62 competitors, 6 ladies included) here are the:
  Qualification Round results of Warsaw Flair Challange 2011:
  Best Female: Agniezska Bochniak
  1. Tom Dyer
  2. Danilo Oribe
  3. Gianluigi Bosco
  4. Antonio Mantelli
  5. Riccardo Mastramatteo
  6. Luca Valentin
  7. Sylvain Glatiny
  8. Alexander Shtifanow
  9. Marcin Cebula
  10. Denny Bakiev
  (…)”

 • Rafal C. pisze:

  via Bartending.lv: Warsava Flair Challenge 2011 FINAL results: Winner Luca Valentin, 2.place Danilo Oribe, 3.place Sylvain Glatigny, 4.place Tom Dyer, 5.place Denny Bakiev, 6.place Alexander Shtifanow, 7.place Antonio Mantelli, 8.place Gianluigi Bosco, 9.place Riccardo Mastramatteo, 10.place Marcin Cebula.

 • Ana pisze:

  Gratulacje dla Agnieszki ‚Best Female’ Bohniak!

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


trzy × 4 =