Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Newsy

Jack Daniel’s 1954 Gold Medal Edition.

Dodane przez Listopad 6, 2010 – 17:16Brak komentarzy

1954 Gold Medal EditionKiedy do Lynchburga w stanie Tennesee dotarła w 1954 roku wieść o mającym się odbyć w Brukseli konkursie whiskey, pracujący w destylarni Herb Fenning został poproszony o dopilnowanie, aby kilka butelek Jack Daniel’s Tennesse Whiskey dotarło na konkurs. Herb, który przez wiele lat pracował w destylarni i aż do swojej śmierci w wieku 93 lat  mieszkał w Lynchburgu, niewiele się namyślając udał się na linię produkcyjną i złapał pierwsze 3 butelki jakie mu wpadły w ręce, po czym wysłał je do Brukseli. Ludzie z reklamy nie byli tym zachwyceni, pytając go, dlaczego na konkurs nie wybrał specjalnej whiskey, tylko tą prosto z linii. Na takie pytanie Herb tylko się obruszył i odpowiedział: „A po co? Przecież każda butelka naszej whiskey jest specjalna!” Medal „Star of Excellence” zdobyty w Brukseli to szósty z kolei złoty medal zdobyty przez Jack Daniel’s Tennessee Whiskey upamiętniony przez specjalną edycję „1954 Gold Medal Edition”, o pojemności 1L i zawartości alkoholu 43%. Pamiątkowa butelka będzie dostępna na polskim rynku w wybranych sklepach od połowy listopada.

Limitowana seria Gold Medals obejmuje siedem pamiątkowych butelek, upamiętniających złote medale zdobyte przez Jack Daniel’s Tennessee Whiskey:

• 1904: Pierwszy złoty medal zdobyty przez whiskey Jack Daniel’s na Wystawie Światowej w St. Louis w USA.

• 1905: Pierwszy międzynarodowy Złoty Medal zdobyty w Liege w Belgii.

• 1913: Trzeci złoty medal dla whiskey Jack Daniel, zgłoszonej na konkurs w Ghent w Belgii przez Lema Motlowa.

• 1914: Złoty medal zdobyty podczas Wystawy Anglo-Amerykańskiej w Londynie.

• 1915: The Certificate of the Institute of Hygiene przyznany whiskey Jack Daniel’s w Londynie. 

• 1954: The Star of Excellence przyznana whiskey Jack Daniel’s w Brukseli.

• 1981: Złoty medal przyznany przez Institut Pour Les Selections De La Qualite w  Amsterdamie. 

Pamiątkowe edycje wypuszczane przez destylarnię Jack Daniel są dostępne w limitowanych ilościach oraz przez ograniczony czas, przez co stają się bardzo poszukiwane na rynku przez miłośników marki oraz kolekcjonerów. 1954 Gold Medal Edition, jest drugą oficjalnie dostępną w Polsce edycją z serii Gold Medals i trzecią po butelce upamiętniającej 160-te urodziny Jack’a Daniela specjalną edycją dostępną na naszym rynku.

Opracowano na podstawie informacji prasowej Brown-Forman Polska.

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


× 9 = pięćdziesiąt cztery