Zaloguj się | Posty (RSS) | Komentarze (RSS)
Home » Dzieje się!, Newsy

Bar Symposium po raz pierwszy w Polsce (13-14 września 2010).

Dodane przez Lipiec 20, 2010 – 19:33Komentarzy: 5

Bar Symposium WarszawaLondyn ma swoje Bar Show, Berlin – Bar Convent, Paryż – Cocktails Spirits, a już we wrześniu , w zabytkowych budynkach Warszawskiej Fabryki Wódek Koneser odbędzie się pierwsza edycja Bar Symposium Warszawa, imprezy branżowej, za której organizacją stoi Tomek Roehr , twórca serwisu Alkoteka.pl. BSW to unikalne na skalę kraju wydarzenie skierowane do barmanów, kadry zarządzającej gastronomią oraz pasjonatów dobrych trunków i koktajli. Podczas dwudniowego spotkania odbędą się liczne wykłady, warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez tuzów polskiego barmaństwa, światowej sławy specjalistów oraz znamienitych gości z zagranicy. Budynek Konesera gościć będzie największe światowe i polskie marki mocnego alkoholu oraz liderów z branży gastronomicznej. Swój udział potwierdził m.in. Stefan Gabanyi z Schumann’s Bar, w Monachium. Autor m. in. „Schumann Whiskey Lexicon”. Pierwszego dnia BSW, na główniej scenie Stefan zaprezentuje „Sophisticated Drinking”. W Koneserze usłyszeć i zobaczyć będzie można również Joerga Meyera, założyciela Le Lion, z Hamburga, baru, który w 2008 roku podczas Tales of the Cocktail, Spirited Awards znalazł się w dwudziestce najlepszych, nowo otwartych barów na świecie oraz zdobył prestiżowy tytuł World Best New Bar. Joerg jest założycielem legendarnej grupy The Traveling Mixologist. W Warszawie wystąpi z wykładem „How we set-up and run Le Lion”. Zaproszenie organizatora przyjął również Stephan Berg z The Bitter Truth, założyciel Bitters Blog oraz współzałożyciel The Bitter Truth. Marka The Bitter Truth odniosła ogromny sukces i znalazła się w najlepszych barach na całym świecie. Na BSW przedstawi wykład „An insight into the mysterious world of Cocktail Bitters”. Na Bar Warszawska Fabryka Wódek KoneserSymposium Warszawa nie mogło zabraknąć Helmuta Adama, redaktora naczelnego Mixology Magazine, oficjalnego partnera medialnego Bar Convent Berlin. Mixology Magazine ukazuje się w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Podczas BSW Helmut wraz z innymi prelegentami weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Ostatnia dekada w barmaństwie Europejskim”. Oprócz tuzów światowego barmaństwa w Koneserze nie mogło zabraknąć również gwiazd polskiego barmaństwa. Pierwszego dnia na głównej scenie BSW wystąpi Marcin Kasprzycki z Locostacji z wykładem „Etyka w pracy barmana” oraz Radek Wieczorek z prezentacją „Rum i Tiki Koktajle – kultura i historia”. Na BSW pojawi się także znakomity prelegent prof. dr hab. med. Przemysław Bieńkowski z wykładem „W nosie i na języku – do czego jest nam potrzebny węch i smak?”. Drugiego dnia na scenie BSW wystąpi GM warszawskiego baru Paparazzi, Piotr Mocek, z wykładem „Szkolenia i standardy w barze”, oraz Tomasz Falkowski, znawca i fascynat whisky z wykładem „Historia American Whiskey”. BSW to, oprócz edukacji i promocji profesjonalnego barmaństwa, również promocja odpowiedzialnej konsumpcji i sprzedaży alkoholu w lokalach gastronomicznych.

Bar Symposium Warszawa, 13-14 września 2010, centrum kultury w byłej fabryce wódek Koneser, ul. Ząbkowska 27/31, Warszawa.

Więcej informacji na stronie BarSymposium.pl

Partnerami Bar Symposium są:

Barmagazyn.pl, Lounge Magazyn, Magazyn Trendy Art Of Living, Newsgastro.pl, Open-bar.pl, Papaja.pl, Polski Przemysł Spirytusowy, Rynki Alkoholowe, Rynekhoreca.pl, Swiatbarmanow.pl.

Profesjonalne barmaństwo to sztuka. Nie przegap Bar Symposium!

Opracowano na podstawie informacji prasowej organizatora.

Komentarzy: 5 »

Dodaj komentarz!

Możesz śledzić odpowiedzi dla tego wpisu przez Kanał RSS .Możesz zostawić odpowiedź, lub dodać trackback ze swojej strony.

Dbaj o styl wypowiedzi. Trzymaj sie tematu. Nie spamuj.

*pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny. Dozwolony HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentarze są moderowane. Spamowanie komentarzy (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) może spowodować zablokowanie IP komentującego.

Aby dołączyć zdjęcie lub grafikę do swoich komentarzy, zarejestruj się na stronie Gravatar
(twój Gravatar jest obrazkiem, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis).


× 8 = sześćdziesiąt cztery